×
Vyhľadávanie v blogoch

Marec a apríl je časom vhodným na ochranu rastlín

Proti kučeravosti je nutné začať bojovať skutočne čo najskôr, a to ešte v čase, keď na broskyniach nie je ani lístoček. Veľmi odolným prípravkom proti zmývaniu dažďom je napríklad Kocide, ďalšími prípravky sú napr. Delan či Syllit. Tieto dva prípravky je vhodné spolu striedať. Broskyňa musí byť postrekom dostatočne umytá.

Ak teploty cez deň vystúpia nad 8 ° C, môžeme začať s postrekom proti prezimujúcim škodcom.

Kôstkoviny môžeme ošetriť proti chrastavitosti a múčnatke. Kvalitnú jesennú úrodu zaistí systematické ošetrovanie striedajúce v pravidelných intervaloch prípravky proti chrastavitosti a múčnatke.

Najvyšší čas na ošetrenie proti kvetovke na jabloniach príde v čase nasadzovania kvetných pukov. Tento škodca dokáže veľmi významne poškodiť veľké množstvo kvetov, ktoré sa vôbec nerozvinú.

Predovšetkým na marhuliach, ale napríklad aj na višniach, musíme riešiť ďalšiu závažnú chorobu, ktorou je moníliová hniloba. Ide o chorobu, ktorá sa vyskytuje v rannej jari a napáda rozkvitnuté stromy. Po napadnutí stromčeka náhle napríklad uschne celá vetva, niekedy dokonca uhynie celý strom. Ak sa striedajú denné teploty v čase kvitnutia a ešte do toho začne pršať, neváhajte a stromy ošetrite odporúčanými prípravkami proti moníliovej hnilobe .

Predtým sa táto choroba u nás prakticky nevyskytovala, ale dnes, ak chceme mať kvalitné plody, sa už bez ošetrenia proti múčnatke nezaobídeme. Z prípravkov možno použiť Discus či Kumulus. Pomôžu s múčnatkou nielen na egrešoch, ale aj na okrasných rastlinách, jabloniach, prípadne aj na duboch. Svojimi vedľajšími účinkami pôsobia dokonca na roztoče, ktoré významne potláča.

Ak sa chystáte sadiť cibuľoviny, nezabudnite na morenie cibule prípravkom proti hubovým chorobám.

Rôzni škodcovia sa nám môžu začať objavovať v týchto dňoch tiež na izbových rastlinách, sú to napríklad puklice, molica alebo vošky. Majú rady príjemne teplé prostredie našich bytov a rýchlo sa množia. Optimálnym riešením týchto problémov sú insekticídne tyčinky. Zapichneme ich do kvetináča a celé tri mesiace máme postarané nielen o výživu rastlín, ale aj o škodcov, ktorí by sa na rastlinách mohli vyskytnúť. Tyčinky si dokážu poradiť napríklad aj s červcami a puklicami, ktoré sú chránené proti účinku iných prípravkov svojim štítkom alebo vlnou, ktorú vylučujú.

Related articles

Overené našimi zákazníkmi

Pozrite si vybrané hodnotenia našich zákazníkov.

Celkový názor:
Všetko v poriadku.
Pečať overené zákazníkmi

Beáta O. 23.10.2024

5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
cibuľky, ktoré som si objednala, boli veľmi pekne, a vyzerali v poriadku
Pečať overené zákazníkmi

Edita M. 16.10.2024

5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rychlo a kvalitne.velka spokojnost
Pečať overené zákazníkmi

Robert B. 04.10.2024

5.005.005.005.005.00

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa